a

Facebook

Twitter

Copyright 2015 Libero Themes.
All Rights Reserved.

8:00 - 18:00

Pracujemy od: Pn. - Pt.

Facebook

Twitter

 

Adwokat rodzinny Wrocław – Twój prawnik od spraw rodzinnych, gwarancja wsparcia w trudnych chwilach

Kancelaria Płatek > Adwokat rodzinny Wrocław – Twój prawnik od spraw rodzinnych, gwarancja wsparcia w trudnych chwilach

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z Naszymi doświadczonymi prawnikami specjalizującymi się w prawie rodzinnym. Dobry adwokat to ogromne wsparcie w trudnych sytuacjach Twojej rodziny. Zaufaj wieloletniemu doświadczeniu adwokatów i radców prawnych z wrocławskiej kancelarii Płatek i Wspólnicy.

Zadzwoń
4

Jakie sprawy rodzinne prowadzimy?

Z zakresu prawa rodzinnego prowadzimy sprawy takie jak: rozwód, alimenty, podział majątku wspólnego, podział opieki nad dziećmi, ustalenie lub zaprzeczenie ojcostwa, sprawy spadkowe i inne. Jeśli Twoja sprawa nie została tu wymieniona – skontaktuj się z Nami – dokonamy darmowej analizy Twojej sprawy i poinformujemy czy podejmiemy się jej prowadzenia.

 

Jak przygotować się do spotkania z prawnikiem?

Przed spotkaniem z prawnikiem należy przygotować wszystkie dokumenty lub dowody jakie posiadamy oraz które mogą być istotne w Twojej sprawie. Dobrze też przygotować szczegółowy opis zdarzenia oraz listę pytań, które chcemy zadać prawnikowi na spotkaniu.

5

Separacja, rozwód, walka o alimenty oraz widzenia z małoletnimi dziećmi to zazwyczaj bardzo trudne sprawy dla każdej rozpadającej się rodziny. Tym smutnym oraz często bardzo skomplikowanym wydarzeniom towarzyszą bardzo często negatywne emocje. Wówczas to strony nie są w stanie podejmować słusznych oraz racjonalnych decyzji. W takiej sytuacji warto skorzystać z fachowej pomocy. Adwokat rodzinny Wrocław zawsze służy cenną radą oraz pomocą w rozwiązaniu każdej, nawet bardzo trudnej i bolesnej sprawy sądowej.

Sprawy rodzinne Wrocław – alimenty oraz opieka nad małoletnim dzieckiem

Rozstanie się dwojga ludzi, których to związek był zalegalizowany prawnie jest związane z wniesieniem sprawy do sądu o rozwód. W większości przypadków przejście tej procedury jest bardzo emocjonalne dla obojga małżonków. Rozwód jest znacznie bardziej bolesny wówczas, gdy ze związku pochodzą małoletnie dzieci. Wówczas to sąd musi nie tylko rozwiązać małżeństwo, lecz także uregulować kwestie dotyczące sprawowania władzy rodzicielskiej.

Gdy pomiędzy małżonkami istnieją spory dotyczące kontaktów z dziećmi oraz wysokości alimentów , to wówczas potrafi skutecznie pomóc tylko dobry prawnik. Adwokat sprawy rodzinne Wrocław świadczy usługi w szerokim zakresie. Jego pomoc jest niezbędna także wtedy, gdy istnieją nieprawidłowości w funkcjonowaniu rodziny stwierdzone przez MOPS.

 

Czytaj dalej

Adwokat rodzinny Wrocław – ustalenie władzy rodzicielskiej

Ustalenie kontaktów pomiędzy rodzicami a małoletnimi dziećmi są jednym z najważniejszych elementów wyroku orzekającego rozwód. Potrafi w tym pomóc każdy dobry prawnik rodzinny Wrocław. Pomaga on uregulować kontakty z dzieckiem, co ma bardzo duże znaczenie dla tego z rodziców, który po rozwodzie nie będą wraz z nim zamieszkiwać. Skorzystanie z pomocy adwokata pozwala tak uregulować tę kwestię, aby w jakikolwiek sposób nie utrudniać dziecku wypełnianie obowiązku szkolnego oraz aby nie było to zbyt uciążliwe dla jego zdrowia.

Obowiązujące w naszym kraju prawo rodzinne chroni każde dziecko nie tylko w aspekcie psychicznym, lecz także materialnym. Adwokat Wrocław sprawy rodzinne jest także bardzo pomocny podczas ustalania przez sąd wielkości alimentów. A gdy nie są one regularnie płacone przez pozwanego, to wówczas potrafi on uregulować tę kwestię w stosownym postępowaniu włącznie z egzekucją komorniczą.

Doświadczony adwokat świadczy także pomoc wówczas, gdy konieczne jest ograniczenie lub całkowite zakazanie kontaktów dziecka z jednym lub z obydwojgiem rodziców. Ma to zazwyczaj miejsce wówczas, gdy opiekunowie nadużywają alkohol lub stosują wobec nieletniego dziecka przemoc fizyczną czy psychiczną.

 

Prawo rodzinne Wrocław – usługi w szerokim zakresie

Wrocław to miasto w którym każda osoba borykająca się problemami z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego może liczyć na fachową pomoc świadczoną przez funkcjonujące tutaj kancelarie adwokackie. Placówki te świadczą kompleksowe doradztwo z zakresu tej gałęzi prawa. Doświadczeni oraz kompetentni adwokaci do każdego klienta podchodzą z ogromnym zaangażowaniem i oferują mu rozwiązania idealnie dopasowane do jego sytuacji. Wszystkie sprawy rodzinne Wrocław są szczegółowo analizowane, dzięki czemu możliwe jest znalezienie najbardziej odpowiedniego wyjścia.

Każdy proces z udziałem adwokata jest przeprowadzany bardzo sprawnie, dzięki czemu minimalizowane są negatywne przeżycia i doświadczenia w rozpadającej się rodzinie. Adwokaci z Wrocławia udzielają cennych porad, zajmują się sporządzaniem pism procesowych oraz wieloma innymi czynnościami związanymi z prowadzeniem sprawy. Każdy klient jest na  bieżąco informowany o przebiegu sprawy oraz czynnościach podejmowanych przez sąd.

 

Prawnik rodzinny Wrocław – w czym możemy Ci pomóc?

Zakres świadczonych usług jest bardzo szeroki. Obejmują one:

– sprawy rozwodowe, zarówno z wyłącznej winy jednego z małżonków, jak i bez orzekania o winie,

– separację,

– podział majątku,

– sprawy o alimenty, czyli ich zasądzenie, obniżenie oraz uchylenie czy wygaśnięcie obowiązku alimentacyjnego ,

– sprawy dotyczące ustalanie władzy rodzicielskiej ,

– sprawy dotyczące ograniczenia oraz pozbawienia władzy rodzicielskiej,

– sprawy dotyczące kontaktów z dzieckiem,

– ustalenie oraz zaprzeczenie ojcostwa,

– przysposobienie oraz ustanowienie rodziny zastępczej,

– sprawy rodzinne dotyczące ubezwłasnowolnienia w części lub w całości,

-sprawy rodzinne o ustanowienie rozdzielności majątkowej,

– sprawy dotyczące ustanowienie kuratora lub opiekuna prawnego,

– sprawy dotyczące unieważnienia małżeństwa,

– sprawy dotyczące uprowadzenie dziecka za granicę, w których podstawą jest Konwencja Haska.

 

Adwokat sprawy rodzinne Wrocław – wsparcie profesjonalistów

Ponadto kancelaria adwokacka z Wrocławia zapewnia cenne doradztwo oraz fachową pomoc w prowadzeniu trudnych spraw dotyczących przymusowego leczenia psychiatrycznego lub odwykowego. Dla pracujących tutaj adwokatów nie ma trudnych tematów rodzinnych. Każdy z nich potrafi życzliwie wysłuchać problemu każdego klienta bez jakiegokolwiek oceniania go oraz stawiania mu zarzutów. Każdy z nich doskonale rozumie ciężkie położenie swych klientów i w związku z tym dokłada wszelkich starań, aby po wizycie w kancelarii klient uwierzył w to, że może liczyć na wsparcie prawne na najwyższym poziomie i że nie pozostanie on sam w starciu z sądowniczą machiną.

 

Sprawy rodzinne Wrocław – jak przygotować się do wizyty w kancelarii adwokackiej?

W większości przypadków sprawy rodzinne nie są proste do rozwiązania. Osoby borykające się z nimi często są załamane i w związku z tym, nie potrafią prawidłowo się komunikować oraz poradzić sobie w sądzie bez pomocy adwokata. Bez niego nie ma możliwości polubownego zakończenia sporu sądowego. Każdy doświadczony adwokat dobrze znający prawo rodzinne Wrocław potrafi pomóc swemu klientowi nawiązać prawidłową relacje z drugą stroną lub prowadzić sprawę w taki sposób, aby jego kontakt z drugą stroną był ograniczony. Ważne jest, aby wybierając się na pierwszą wizytę do adwokata dobrze się do niej przygotować. Rzetelna rozmowa z adwokatem rodzinnym pozwala na podjęcie właściwych kroków. Bardzo ważne jest, aby zabrać z sobą wszystkie dokumenty dotyczące sprawy, gdyż na ich podstawie można ustalić wiele istotnych faktów i w związku z tym liczyć na w pełni satysfakcjonujące załatwienie sprawy.

Zapraszamy do kontaktu

    Facebook
    YouTube
    LinkedIn
    Instagram