a

Facebook

Twitter

Copyright 2015 Libero Themes.
All Rights Reserved.

8:00 - 18:00

Pracujemy od: Pn. - Pt.

Facebook

Twitter

 

Likwidacja działalności gospodarczej Wrocław – Kompleksowe doradztwo prawne i biznesowe w ramach likwidacji spółek i firm

Kancelaria Płatek > Likwidacja działalności gospodarczej Wrocław – Kompleksowe doradztwo prawne i biznesowe w ramach likwidacji spółek i firm

Likwidacja spółek

 

Aby wykreślić spółkę z o.o. z Krajowego Rejestru Sądowego, najpierw należy przeprowadzić jej likwidację. To procedura składająca się z kilku etapów, które mogą być skomplikowane dla osób niezajmujących się na co dzień kwestiami prawnymi. W takim wypadku warto skorzystać z pomocy doświadczonego prawnika, który sprawnie przeprowadzi przez proces likwidacji spółki z o.o. W Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych Płatek wspieramy klienta na każdym etapie tej procedury, przez co można mieć pewność, że przebiegnie ona zgodnie z przepisami i bez wywoływania zbędnego stresu.

Jak przebiega likwidacja spółek?

 

Likwidacja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością musi zostać poprzedzona jej rozwiązaniem. Takie rozwiązanie może natomiast mieć miejsce:

 • z przyczyn określonych w umowie spółki,
 • z powodu uchwały wspólników o rozwiązaniu spółki lub o przeniesieniu siedziby spółki za granicę,
 • poprzez ogłoszenie upadłości spółki,
 • z powodu innych sytuacji przewidzianych w przepisach szczególnych.

 

Dopiero po rozwiązaniu spółki można przejść do otwarcia postępowania likwidacyjnego. Najczęściej spółki z o.o. rozwiązywane są na mocy uchwały wspólników i to właśnie ten krok rozpoczyna procedurę likwidacji. Taka uchwała powinna zostać zaprotokołowana u notariusza.

 

Następnie należy powołać likwidatorów, którzy będą zobowiązani do reprezentacji spółki podczas całej procedury likwidacyjnej. Takie osoby mogą zostać określone w uchwale wspólników, a najczęściej są nimi po prostu członkowie zarządu spółki (chyba że umowa spółki stanowi inaczej). Powinni przede wszystkim upłynnić majątek spółki oraz zakończyć interesy bieżące spółki. Do ich obowiązków należy również zgłoszenie otwarcia likwidacji oraz przedstawienie danych likwidatorów do sądu rejestrowego w ciągu 7 dni od momentu otwarcia likwidacji.

 

Po zgłoszeniu otwarcia likwidacji spółki likwidatorzy są zobowiązani do opublikowania ogłoszenia o tym fakcie oraz wezwania wierzycieli do zgłaszania wierzytelności wobec likwidowanej spółki. Takie ogłoszenie i wezwanie musi pojawić się w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Gdy już likwidatorzy zaspokoją wierzycieli oraz dokonają upłynnienia majątku spółki, sporządzają sprawozdanie likwidacyjne oraz decydują, kto będzie przechowywał księgi i dokumenty spółki. Na koniec do sądu rejestrowego składa się wniosek o wykreślenie spółki z KRS. Gdy sąd wyda postanowienie o wykreśleniu spółki, jej procedura likwidacyjna oficjalnie dobiega końca.

Zamykanie spółek – zakres pomocy

 

Jak widać, likwidacja firm to wymagający proces, w którym nietrudno o pomyłkę lub pominięcie któregoś etapu. Aby mieć pewność, że cała procedura likwidacyjna przebiega zgodnie z przepisami, warto zwrócić się do prawnika mającego duże doświadczenie w tej kwestii. W Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych Płatek możemy przeprowadzić cały proces likwidacji spółki z o.o na podstawie udzielonego nam pełnomocnictwa.

 

Przygotowujemy niezbędną dokumentację (uchwałę wspólników, wnioski do sądu rejestrowego), a także składamy je do odpowiednich instytucji. Opracowujemy plan likwidacyjny oraz uczestniczymy w czynnościach notarialnych niezbędnych do otwarcia likwidacji. Udzielamy porad dotyczących likwidacji spółki oraz stale nadzorujemy postępowanie likwidacyjne, co pozwala na szybką reakcję na ewentualne problemy oraz bieżące informowanie klienta o postępie procedury. Możemy również reprezentować spółkę podczas postępowań sądowych prowadzonych przeciwko spółce w trakcie jej likwidacji. Z Kancelarią Płatek likwidacja spółki z o.o. to szybki i bezstresowy proces!

Likwidacja spółek Wrocław – Kancelaria Płatek

 

Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Płatek to zespół prawników z wieloletnim doświadczeniem, których cechuje indywidualne podejście do klienta. W naszej Kancelarii stawiamy na pełne dopasowanie do danej sprawy, dlatego każdy nasz prawnik zajmuje się konkretną dziedziną prawa. W ten sposób może zdobyć cenne doświadczenie i wykorzystać je podczas rozwiązywania Państwa sprawy.

 

Zajmujemy się obsługą prawną spółek z o.o., a w przypadku spółki, która np. ogłosiła upadłość, możemy przeprowadzić jej likwidację. Taką sprawą zajmie się jeden z naszych specjalistów od prawa handlowego. Z nim możliwe jest uprzednie rozwiązanie spółek, a następnie ich zlikwidowanie. Doradzamy na każdym etapie tego procesu – pomagamy w przygotowaniu uchwały o rozwiązaniu spółki, a następnie zajmujemy się przygotowaniem i dostarczeniem wszystkich niezbędnych dokumentów.

 

Z nami można niemal zupełnie zapomnieć o tym obowiązku – po otrzymaniu pełnomocnictwa zajmiemy się wszystkimi formalnościami związanymi z procedurą likwidacyjną. W ten sposób można oszczędzić czas oraz zyskać pewność, że żadna ważna kwestia dotycząca likwidacji spółki nie została pominięta. Na bieżąco informujemy również naszych klientów o przebiegu procesu i w razie konieczności podjęcia decyzji doradzamy na bazie naszego dużego doświadczenia. Z Kancelarią Płatek likwidacja spółek z o.o. przebiega szybko i bezproblemowo!

Przedstawiony zakres naszej działalności jest orientacyjny, należy pamiętać, że każda sprawa jest indywidualna. Zapraszamy do kontaktu, z pewnością znajdziemy rozwiązanie dla Ciebie.

Zapraszamy do kontaktu

  Facebook
  YouTube
  LinkedIn
  Instagram