a

Facebook

Twitter

Copyright 2015 Libero Themes.
All Rights Reserved.

8:00 - 18:00

Pracujemy od: Pn. - Pt.

Facebook

Twitter

 

Odszkodowania w sporcie

Kancelaria Płatek > Blog  > Odszkodowania w sporcie

Sport, to nie zawsze zdrowie. Uprawianie aktywności fizycznej wiąże się z ryzykiem kontuzji, bez względu na to, czy trenujesz hobbistycznie, czy wyczynowo. Warto zabezpieczyć się i wykupić polisę ubezpieczeniową, która uchroni Cię przed wydatkami związanymi, np. z koniecznym leczeniem.

Odpowiedzialność za krzywdę

Rocznie ponad 6 milionów ludzi trafia do szpitala z powodu urazu sportowego. Urazy przytrafiające się w sportach zespołowych stanowią około 42% wszystkich urazów.

Gdy do wypadku już dojdzie, warto zweryfikować, kto ponosi za niego odpowiedzialność. Wystająca płyta chodnikowa podczas biegu, niewłaściwe zorganizowanie zawodów sportowych… Przyczyn wypadków może być wiele.

Do zapłaty odszkodowania czy zadośćuczynienia zobowiązany jest sprawca zdarzenia, podmiot odpowiedzialny za jego wystąpienie lub ubezpieczyciel. Warto powierzyć swoją sprawę profesjonalistom, którzy sprawnie przeprowadzą cię przez proces odszkodowawczy.

Ubezpieczenie zawodowców

Zawodowym sportowcom, nawet jeśli się samodzielnie nie ubezpieczyli, w razie wystąpienia wypadku, należy się odszkodowanie. Zgodnie bowiem z ustawą o sporcie, zawodnik uczestniczący we współzawodnictwie sportowym organizowanym przez polski związek sportowy oraz zawodnik kadry narodowej podlegają ubezpieczeniu od następstw nieszczęśliwych wypadków w uprawianym sporcie.

Podmiotem zobowiązanym do dochowania obowiązku ubezpieczenia jest klub sportowy będący członkiem polskiego związku sportowego, a w przypadku kadrowicza – polski związek sportowy.

Należy mieć świadomość, że polisy zawierane przez kluby lub polski związek sportowy mają, co do zasady, niską kwotę sumy ubezpieczenia. A to jedynie w granicach sumy ubezpieczenia poszkodowany sportowiec może otrzymać świadczenia odszkodowawcze.

Korzyści płynące z polisy

Urazy powodowane uprawianiem sportu stanowią ok. 18% wszystkich urazów wymagających leczenia szpitalnego. 70% zawodowców ulega poważnym kontuzjom w trakcie swojej kariery. Część z nich już nigdy nie wraca do sportu w takim wymiarze, jak przed wypadkiem.

Kontuzja wywraca życie sportowca do góry nogami. Specjalistyczne leczenie i często długotrwała rehabilitacja pochłaniają nie tylko lata kariery, ale wymagają ogromnych nakładów finansowych. Dlatego tak ważnym jest, by nie tylko dobrze się ubezpieczyć, ale również skorzystać z profesjonalnej pomocy prawnej, by środki z polisy odzyskać.

Marta Misiaszek

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram