a

Facebook

Twitter

Copyright 2015 Libero Themes.
All Rights Reserved.

8:00 - 18:00

Pracujemy od: Pn. - Pt.

Facebook

Twitter

 

Adwokat prawo cywilne Wrocław – Profesjonalna pomoc w sprawach cywilnych

Kancelaria Płatek > Adwokat prawo cywilne Wrocław – Profesjonalna pomoc w sprawach cywilnych

Adwokat prawo cywilne – Wrocław

Do zakresu świadczonych przez nas usług należy cały wachlarz spraw w zakresie prawa cywilnego. Dział ten dotyczy szerokiego spektrum regulacji najczęściej spotykanych i stosowanych, nawet nieświadomie, w życiu codziennym. Sprawy opierające się o prawo rzeczowe – własności rzeczy czy praw, zniesienia współwłasności, ale też dotyczące czynności prawnych, najczęściej spotykanych typów umów czy kwestii dziedziczenia – to tylko niektóre z działów należących zbiorczo do prawa cywilnego.

 

W praktyce w naszej Kancelarii zajmujemy się między innymi sprawami rodzinnymi, odszkodowawczymi, egzekucyjnymi czy też pracowniczymi. Doświadczenie zawodowe pozwala nam stwierdzić, że nie ma dwóch podobnych do siebie spraw. Każdemu Klientowi staramy się udzielić indywidualnej pomocy na najwyższym merytorycznie poziomie.

Adwokat prawo cywilne Wrocław

Udzielamy porad oraz reprezentujemy strony w zawiłych procesach rozwodowych, czy też sprawach o zapłatę. Są to sprawy nierzadko skomplikowane, wymagające dużego zaangażowania. Jednakże zawsze dbamy o to, by reprezentowana przez nas strona była usatysfakcjonowana wynikiem naszej pracy. Uważamy, że każdy powinien mieć świadomość swoich praw oraz możliwości dochodzenia roszczeń również na drodze formalnej. Zajmujemy się prowadzeniem postępowań likwidacyjnych, egzekucyjnych oraz późniejszych sądowych.

 

W imieniu Klientów walczymy o jak najwyższe świadczenia odszkodowawcze oraz szybką egzekucję środków pieniężnych od dłużników. Każdą sprawę, z którą zgłosi się do nas Klient, nasz Zespół rozpatrzy indywidualnie i pomoże w znalezieniu najkorzystniejszego rozwiązania.

Prawo cywilne – adwokat Wrocław

Kodeks cywilny obejmuje regulacje dotyczące wielu płaszczyzn codziennego życia. Zakres naszych usług zawiera szerokie spektrum spraw z zakresu prawa cywilnego, które odnoszą się m.in. kwestii mieszkaniowych, zobowiązań wynikających z zawieranych umów czy dziedziczenie majątku. Mamy duże doświadczenie w rozwiązywaniu sporów. Zajmujemy się również sprawami rodzinnymi, odszkodowawczymi, egzekucyjnymi oraz pracowniczymi. Uczestniczymy w mediacjach i negocjacjach.

 

Pomimo wieloletniego doświadczenia do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie i z jednakowym zaangażowaniem, aby zaoferować Naszemu Klientowi fachową pomoc na najwyższym poziomie. Normy prawa cywilnego obejmują niemal wszystkie aspekty życia, mogą być zatem wielowątkowe i obejmować kilka zakresów tematycznych. Dlatego właśnie tak istotne jest skorzystanie z usług profesjonalnego prawnika.

 

W przypadku postępowania cywilnego stroną jest nie tylko powód, ale również pozwany. Nasza kancelaria reprezentuje Klientów z obu stron, w zależności od zaistniałej sytuacji. Z uwagi na kwestie pojawiające się w postępowaniach cywilnych, kluczowe jest ustalenie przebiegu sprawy oraz czynników wpływających na obecną sytuację. W wielu sprawach rodzinnych, pracowniczych czy konsumenckich, prawo cywilne może przeplatać się z prawem karnym. Wówczas konieczne jest wsparcie osoby o szerokiej wiedzy, która poradzi sobie ze skomplikowanymi wątkami prawnymi obejmującymi wiedzę z różnych dziedzin.

 

Czytaj dalej

 

Prawo cywilne – prawnik Wrocław – szerokie spektrum spraw

Nasza kancelaria specjalizuje się w sprawach cywilnych. Prawo cywilne skupia się głównie na sporach obejmujących sytuacje codziennie, konflikty międzyludzkie oraz biznesowe. Biorąc pod uwagę złożoność spraw obejmujących zagadnienia prawa cywilnego, przedstawiamy wykaz obejmujący najpopularniejsze sprawy, jakimi zajmuje się nasza kancelaria:

 

 1. Reprezentowanie naszych klientów przed odpowiednimi organami.
 2. Udzielanie fachowych porad prawnych po wcześniejszym rozpoznaniu sprawy.
 3. Sporządzanie opinii i analiz prawnych.
 4. Reprezentowanie klientów również w przypadku postępowań egzekucyjnych.
 5. Aktywny udział w procesie negocjacji pomiędzy zaangażowanymi stronami.
 6. Aktywny udział w mediacjach.
 7. Weryfikacja i opracowywanie pism (m.in. wezwania do zapłaty, wypowiedzenie obowiązującej umowy).
 8. Sporządzanie umów cywilnoprawnych.
 9. Sporządzanie pism, w tym pozwów, wniosków czy sprzeciwów.

 

Z uwagi na naszą szeroką ofertę profesjonalnych usług prawnych, angażujemy się w sprawy dotyczące kwestii takich jak:

 

 • rozwody,
 • podział majątku,
 • prawo spadkowe,
 • prawa własności
 • zniesienie współwłasności,
 • dochodzenie odszkodowań,
 • dochodzenie zadośćuczynień,
 • upadłość konsumencka,
 • kwestie ochrony dóbr osobistych.

 

W razie wątpliwości, czy dana sprawa dotyczy kodeksu cywilnego, prosimy o kontakt. Po zapoznaniu się z jej szczegółami postaramy się doradzić oraz udzielić wskazówek dotyczących dalszego postępowania.

 

Czym zajmuje się adwokat do prawa cywilnego Wrocław? 

Kancelaria adwokacka przede wszystkim oferuje pomoc w sprawach szeroko pojętego zakresu prawa cywilnego. Reprezentujemy Naszych Klientów na każdym etapie postępowania i robimy wszystko, aby osiągnąć zamierzony rezultat. Podejmujemy się również wielowątkowych i skomplikowanych spraw. Działamy zawsze w taki sposób, by Klient był usatysfakcjonowany naszą pracą. Wychodzimy z założenia, że każdy powinien znać swoje prawa i móc je egzekwować w codziennym życiu.

 

Adwokat na każdym etapie postępowania dba, aby procedury sądowe zachodziły zgodnie z obowiązującym prawem. Zadaniem prawnika jest też dopilnowanie, aby wszystkie formalności dotyczące terminów i procedur zostały dopełnione. Specjalista z zakresu prawa cywilnego na bieżąco kontroluje rozwój sprawy i udziela porad.

 

Adwokat prawo cywilne Wrocław – kiedy najlepiej poprosić o pomoc?

Z uwagi na złożoność wielu kwestii prawnych, konieczne staje się skonsultowanie danej sytuacji już na początkowym etapie procedur sądowych. Po poradę można zgłosić się w każdej chwili, a w przypadku dalszego rozwoju sytuacji nawiązać współpracę z danym specjalistą z zakresu prawa cywilnego. Wizyta u prawnika powinna zdecydowanie nastąpić, gdy klient czuje, że nie radzi sobie z daną sytuacją i potrzebuje pomocy w postaci porady prawnej.

 

Współpraca ze specjalistą to przede wszystkim wsparcie oraz poczucie bezpieczeństwa. Klient może liczyć na profesjonalną pomoc, która pozwoli mu poznać swoją pozycję w świetle danej sprawy i wykorzystać swoje prawa. Pierwsza wizyta w kancelarii polega na zasięgnięciu porady prawnej. Kluczowe jest przygotowanie się Klienta do rozmowy, skompletowanie dokumentów oraz ujawnienie wszystkich poznanych szczegółów związanych ze sprawą. Warto wcześniej zanotować najważniejsze aspekty danej sprawy. Dobrze jest również sporządzić listę pytań, aby w bardziej przemyślany sposób podejść do danego problemu.

 

Adwokat Wrocław – prawo cywilne w praktyce 

W przypadku postępowania cywilnego adwokat zajmuje się często weryfikacją umów cywilnoprawnych. Przede wszystkim sprawdza on czy zostały odpowiednio wypełnione. Udziela również rad dotyczących podmiotów oraz zobowiązań wynikających z umów. Adwokat pomaga również w formułowaniu treści dokumentów, wskazuje na konkretne przepisy, które mogą zaważyć na postępowaniu sądowym.

 

W sprawach spadkowych adwokat przede wszystkim udziela porad prawnych oraz gromadzi niezbędne informacje mogące wpływać na przebieg sprawy. Co więcej, reprezentuje klientów w procesie negocjacyjnym, starając się uzyskać jak najkorzystniejsze rozwiązanie z perspektywy klienta. W postępowaniach spadkowych przygotowuje dokumenty i reprezentuje jedną ze stron.

 

Każdą sprawą zgłoszoną przez Klienta zajmujemy się indywidualnie. Pracujemy całym zespołem nad najlepszym rozwiązaniem danej sytuacji, uwzględniając wszystkie zmienne mogące wpływać na jej przebieg. W przypadku spraw cywilnych kluczowe jest profesjonalne podejście do Klienta. Pomimo powtarzalności niektórych wątków, nigdy nie ma dwóch takich samych postępowań. Aby więc udzielić Klientowi profesjonalnego wsparcia, najważniejsze jest dokładne poznanie sprawy. Można to osiągnąć zagłębiając się we wszystkie, także te mało znaczące z pozoru kwestie.

 

Adwokat od spraw cywilnych Wrocław

Dobry adwokat od prawa cywilnego oczywiście bardzo dobrze zna tę gałąź prawa. Podstawowym aktem normatywnym określającym sprawy cywilne jest Kodeks Cywilny, natomiast samo prawo cywilne dzieli się na wiele dodatkowych podgałęzi. Wiemy, że rozległa wiedza dotycząca tych dziedzin jest fundamentem skutecznej pomocy prawnej. Stanowi ona zatem jedną z głównych specjalizacji naszej kancelarii. Z drugiej jednak strony nic nie zastąpi indywidualnego, pełnego empatii podejścia do każdego Klienta, dlatego jest to dla nas równie ważne zagadnienie.

 

W naszym Zespole pracują adwokaci specjalizujący się w różnych dziedzinach prawa. Dlatego dla każdego Klienta, który nas odwiedza przydzielamy specjalistę adekwatnego dla danej gałęzi prawnej. Wiedza i empatyczne podejście do problemów Klienta są kluczowe, ale równie ważny jest dla nas także wysoki poziom obsługi od strony merytorycznej i technicznej.

 

To właśnie trafny dobór eksperta do danej sprawy pozwala osiągnąć ten cel, a przy okazji skrócić czas potrzebny na sfinalizowanie wszystkich potrzebnych zadań. Nasz zespół obsługi technicznej zapewnia Klientowi stały dostęp do bazy wiedzy odnośnie swojej sprawy. Dzięki temu można poczuć się bezpiecznie i mieć pewność, że wszystkie szczegóły zostały dopięte na ostatni guzik.

 

Eksperci od prawa cywilnego we Wrocławiu

Chętnie pomagamy każdemu Klientowi, który zgłosi się do nas ze swoim problemem. Podejmujemy się zadań trudnych, nieszablonowych, ale też tych bardziej pospolitych. Niezależnie od tego mogą Państwo liczyć na każdorazowe pełne zaangażowanie z naszej strony – w końcu Państwa zadowolenie i spokój jest naszym podstawowym zadaniem.

 

Wiele spraw cywilnych związanych jest z silnymi emocjami, dlatego robimy wszystko, aby na polu prawnym odjąć Państwu jak najwięcej zmartwień. Jesteśmy kontaktowi, dyskretni i profesjonalni, dlatego uważamy, że trudno we Wrocławiu o lepsze miejsce do powierzenia swoich spraw z zakresu prawa cywilnego niż nasza kancelaria adwokacka.

 

W celu udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania zapraszamy do kontaktu z pomocą widocznego na niniejszej stronie formularza, telefonicznie lub za pośrednictwem poczty e-mail.

Zapraszamy do kontaktu

  Odszkodowania Wrocław

  Sprawy odszkodowawcze

  prawo rodzinne

  Podział majątku wspólnego

  Spory pracownicze Wrocław

  Sprawy pracownicze

  Sprawy cywilne Wrocław

  Upadłość konsumencka

  prawo spadkowe

  Prawo spadkowe

  Facebook
  YouTube
  LinkedIn
  Instagram