a

Facebook

Twitter

Copyright 2015 Libero Themes.
All Rights Reserved.

8:00 - 18:00

Pracujemy od: Pn. - Pt.

Facebook

Twitter

 

Adwokat od spraw spadkowych Wrocław – Kompleksowa opieka prawna w sprawach dziedziczenia

Kancelaria Płatek > Adwokat od spraw spadkowych Wrocław – Kompleksowa opieka prawna w sprawach dziedziczenia

Prawo spadkowe jest jedną z kluczowych dziedzin prawa cywilnego, a sprawy spadkowe we Wrocławiu dotykają bardzo często delikatnych spraw życia prywatnego, rodzinnego. Mając na uwadze wysoki poziom stresu i emocji, ale nierzadko również nieznajomość obowiązujących przepisów w zakresie prawa spadkowego, proponujemy wszystkim stronom postępowania kompleksowe wsparcie.

 

Kancelaria Płatek to zespół wysoce wykwalifikowanych prawników z Wrocławia. Prawo spadkowe to obszar, w którym nasi adwokaci mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem i wysokimi kompetencjami zawodowymi.

Sprawy spadkowe Wrocław

Prawnik prawa spadkowego we Wrocławiu — Płatek

Naszą misją jest wspieranie zarówno spadkobierców – testamentowych oraz ustawowych – jak i spadkodawców. Pomagamy w wyborze optymalnego sposobu rozporządzania majątkiem na wypadek śmierci. Nasze wsparcie obejmuje także sprawy o zachowek i dział spadku oraz postępowania mające na celu stwierdzenie nieważności testamentu.

Rola Naszej Kancelarii sprowadza się także do pomocy w sprawach o uchylanie się od skutków prawnych terminu do odrzucenia spadku oraz dotyczących niegodności dziedziczenia. Często udzielamy także jednorazowego doradztwa prawnego lub kompleksowo prowadzimy sprawy spadkowe we Wrocławiu. Reprezentujemy klientów przed sądem i prowadzimy negocjacje – jeśli zachodzi taka potrzeba.

Czym jest prawo spadkowe?

Prawo spadkowe to dział prawa cywilnego, szczegółowo regulujący kwestie dziedziczenia praw i obowiązków majątkowych po śmierci ich właściciela. W ramach prawa spadkowego we Wrocławiu przewidywane są określone sposoby przechodzenia majątku oraz zobowiązań spadkodawcy na rzecz spadkobierców ustawowych lub testamentowych. Nasza Kancelaria od lat obsługuje sprawy spadkowe we Wrocławiu, zapewniając kompleksowe wsparcie, doradztwo oraz reprezentację klientów w postępowaniach spadkowych.

Rola adwokata w sprawie spadkowej

Wsparcie doświadczonego, kompetentnego prawnika od prawa spadkowego we Wrocławiu zapewni Państwu wiedzę prawdziwego specjalisty, który każdego dnia zajmuje się wyłącznie sprawami spadkowymi. Kancelaria zapewnia Państwu pewność obsługi na najwyższym poziomie.

Prawo spadkowe Wrocław

Zarówno w przypadku dziedziczenia ustawowego, jak i testamentowego, adwokat zapewni wyczerpujące doradztwo oraz pełną ochronę interesów spadkobiercy. Do czynności wykonywanych przez Naszą Kancelarię, jeżeli chodzi o prawo spadkowe we Wrocławiu, należą:

– kompleksowa weryfikacja kręgu spadkobierców,

– ocena wysokości długów spadkowych oraz konsekwencji ich przyjęcia bądź odrzucenia,

– analiza sytuacji materialnej spadkobiercy,

– bieżące doradztwo oraz udzielanie porad w sprawie spadkowej,

– weryfikacja prawa do zachowku,

– doradztwo związane z wydziedziczeniem lub wykluczeniem z testamentu,

– reprezentowanie klientów w postępowaniach w sądzie,

– pomoc w zakresie analizy i interpretacji zapisów testamentowych,

oraz wiele innych czynności, bezpośrednio związanych z prowadzeniem sprawy o spadek. Nasi klienci mogą liczyć na pełną poufność, a każda sprawa spadkowa we Wrocławiu rozpatrywana jest indywidualnie. Działamy zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu cywilnego oraz etyką zawodową. Sprawy spadkowe, a szczególnie takie zagadnienia, jak stwierdzenie nabycia spadku, notarialne poświadczenie dziedziczenia czy podział majątku spadkowego, powinny być obsługiwane przez adwokata wyspecjalizowanego. Prawnik może również wskazać Państwu, jak powinno odbywać się prawidłowe sporządzenie testamentu. Warto więc skorzystać z porady prawnej również w taki celu – i zabezpieczyć swoich bliskich.

Sprawy spadkowe adwokat Wrocław

Prawo spadkowe we Wrocławiu – dlaczego warto skorzystać z pomocy?

W sytuacji, gdy większość spadkobierców w spór o spadek angażuje się emocjonalnie, wsparcie kompetentnego, doświadczonego prawnika może okazać się bezcenne. Nasza Kancelaria, oprócz wiedzy i doskonałej znajomości przepisów oferuje również obiektywne spojrzenie na sprawę, koncentrując się wyłącznie na zabezpieczeniu interesów klienta. Prawo spadkowe to też trudna dziedzina, która nierzadko wymaga profesjonalnego wsparcia – nie warto więc pozostawiać spraw bez nadzoru.

W Kancelarii Płatek oferujemy:

 • Maksymalne zaangażowanie

Do każdej współpracy podchodzimy priorytetowo, dokładnie analizując stan sprawy. Proponujemy najkorzystniejszą strategię działania, dokładnie wyjaśniając każdy etap. Porad prawnych udzielamy, zawsze rozpatrując indywidualny przypadek, dokładnie tak samo prowadzimy sprawy spadkowe. Adwokat we Wrocławiu dokłada wszelkich starań, aby wypracować najlepszy dla klienta wynik.

 • Elastyczna forma rozliczeń

Obsługa spraw spadkowych we Wrocławiu jest przez nas wyceniana indywidualnie. Klienci, którzy po otrzymaniu porady prawnej zdecydują się powierzyć nam dalszą obsługę sprawy, mogą liczyć na pomniejszenie kosztów współpracy o koszt doradztwa. Oferujemy zarówno indywidualne, jednorazowe porady prawne we Wrocławiu, jak i online. Wspieramy również kompleksowo, na każdym etapie prowadzonej sprawy spadkowej. Adwokat we Wrocławiu zawsze proponuje różne formy wsparcia, aby klient mógł zachować optymalny komfort podczas całej współpracy.

SPRAWY SPADKOWE WROCŁAW – CO WARTO WIEDZIEĆ?

Wybrane obszary prawa cywilnego potrafią być skomplikowane. Właśnie dlatego, jeszcze przed nawiązaniem współpracy z kancelarią, warto poznać podstawowe terminy, z jakimi mogą się Państwo spotkać w trakcie sprawy spadkowej. Zdajemy sobie sprawę, że większość naszych klientów nie zna obowiązujących przepisów prawa spadkowego i nie każdy miał już ze sprawą spadkową styczność. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby każdy nasz klient poznał i zrozumiał całą procedurę postępowania spadkowego. Wtedy możliwe jest podejmowanie racjonalnych decyzji w ramach dziedziczenia czy przekazywania spadku. Dlatego poniżej przedstawiamy Państwu najważniejsze zagadnienia.

Adwokat Wrocław prawo spadkowe

Czym zajmuje się prawnik we Wrocławiu – prawo spadkowe

W ramach prawa spadkowego przewidywane są określone sposoby przechodzenia majątku oraz zobowiązań spadkodawcy na rzecz spadkobierców ustawowych lub testamentowych. Nasza Kancelaria od lat obsługuje sprawy spadkowe we Wrocławiu, zapewniając kompleksowe wsparcie, doradztwo oraz reprezentację klientów w postępowaniach spadkowych. Niestety, postępowanie spadkowe nie zawsze należy do tych przyjemnych, a krąg osób uprawnionych do otrzymania spadku to najczęściej rodzina. Właśnie dlatego sprawy sądowe z dziedziny prawa spadkowego we Wrocławiu są tak trudne i nierzadko przepełnione emocjami. Do Kancelarii Płatek warto zgłosić się, zanim spadkobiercy założą sprawę sądową. W sprawach spornych korzystne okazują się mediacje pomiędzy stronami – naszych klientów reprezentuje podczas rozmów prawnik z Wrocławia. Prawo spadkowe w zakresie przyjęcia spadku, składu spadku, niegodnego dziedziczenia, uznania notarialnego poświadczenia dziedziczenia czy stwierdzenia nabycia spadku może działać wtedy na korzyść klienta.

1. Czym jest testament?

Testament jest potwierdzonym notarialnie dokumentem, stanowiącym podstawę rozporządzania majątkiem na wypadek śmierci. Prawnicy z Kancelarii Płatek oferują wsparcie w sprawach spadkowych dotyczących otwarcia spadku czy podziału majątku spadkowego, ale nie tylko. Prowadzimy również sprawy o uznanie spadkobiercy albo wykluczenie osób niegodnych dziedziczenia. Spadkodawcom pomagamy zaś sporządzić testament w odpowiedniej formie, aby dobrze zabezpieczyć najbliższych. Z pomocy adwokata od spraw spadkowych we Wrocławiu można korzystać również online bez względu na lokalizację.

2. Komu przysługuje zachowek?

Zachowek jest instytucją zabezpieczającą interesy najbliższych krewnych spadkodawcy, w związku ze swobodą rozporządzania przez niego swoim majątkiem. Zgodnie z treścią art. 991 § 1 Kodeksu cywilnego prawo do zachowku przysługuje zstępnym, czyli:

 • dzieciom,
 • wnukom,
 • prawnukom,
 • rodzicom i współmałżonkowi spadkodawcy.

Prawo do zachowku można utracić m.in. na skutek wydziedziczenia lub odrzucenia spadku.

3. Dziedziczenie ustawowe

W sytuacji, gdy zmarły nie pozostawił po sobie testamentu, lub testament uznany został za nieważny, dziedziczenie następuje zgodnie z przepisami prawa spadkowego. Reguły takiego dziedziczenia oparte są na stosunku pokrewieństwa, małżeństwa lub przysposobienia. Zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego, oprócz najbliższej rodziny zmarłego (w tym także pasierbów), krąg spadkobierców mogą tworzyć również gmina i Skarb Państwa.

Adwokat spadek Wrocław – zapraszamy do kontaktu

Kancelaria Płatek od lat obsługuje różne sprawy spadkowe we Wrocławiu i na terenie całego kraju, służąc swoim doświadczeniem oraz maksymalnym zaangażowaniem. Kwalifikacje zawodowe, wiedza, przygotowanie merytoryczne oraz obiektywizm pozwolą Państwu skutecznie dochodzić swoich praw związanych z dziedziczeniem. Zachęcamy do kontaktu w celu uzyskania porady dotyczącej przyjęcia bądź odrzucenia spadku, bądź innego działania regulowanego przepisami prawa spadkowego. W każdym postępowaniu wsparcia udzieli nasz adwokat. Spadek we Wrocławiu z pomocą profesjonalistów nie będzie już stresujący ani skomplikowany.

Przedstawiony zakres naszej działalności jest orientacyjny, należy pamiętać, że każda sprawa jest indywidualna. Zapraszamy do kontaktu, z pewnością znajdziemy rozwiązanie dla Ciebie.

Zapraszamy do kontaktu

  Facebook
  YouTube
  LinkedIn
  Instagram