a

Facebook

Twitter

Copyright 2015 Libero Themes.
All Rights Reserved.

8:00 - 18:00

Pracujemy od: Pn. - Pt.

Facebook

Twitter

 

Radca prawny Wrocław – Profesjonalne doradztwo prawne na wyciągnięcie ręki

Kancelaria Płatek > Radca prawny Wrocław – Profesjonalne doradztwo prawne na wyciągnięcie ręki

W naszej wrocławskiej kancelarii Płatek, oprócz adwokatów, pracują doświadczeni radcy prawni. Oferujemy porady prawne, jak i pełną obsługę prawną dla osób fizycznych i podmiotów gospodarczych. Zapraszamy do kontaktu.

Zadzwoń do nas

Kancelaria radcy prawnego Wrocław – czy działa tylko stacjonarnie? 

Kancelaria radcy prawnego we Wrocławiu wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, oferuje usługi prawne zarówno stacjonarnie w siedzibie kancelarii, jak i online oraz telefonicznie. Z uwagi na różnorodność spraw, radca prawny nie może zagwarantować, że załatwienie sprawy będzie możliwe w formie całkowicie zdalnej. Dokumentacja może zostać przesłana drogą mailową lub pocztą tradycyjną (rekomendowane są w takim przypadku przesyłki polecone). Niemniej jeżeli Klient nie dysponuje elektronicznym podpisem kwalifikowanym, a zajdzie konieczność złożenia podpisu na dokumencie, konieczna będzie wizyta w kancelarii. W wyjątkowych przypadkach jest możliwy dojazd bezpośrednio do siedziby klienta, np. biura. Z tej opcji mogą skorzystać także osoby, którym stan zdrowia uniemożliwia osobiste udanie się do kancelarii radcy prawnego we Wrocławiu.

Czym zajmuje się radca prawny?

Radca prawny ma takie same uprawnienia jak adwokat, jednak specjalizuje się przede wszystkim doradztwem prawnym, sporządzaniem dokumentów i umów oraz reprezentacją firm. Może być również pełnomocnikiem lub obrońcą.

 

Ile kosztuje konsultacja/porada prawna?

Koszt podstawowej porady prawnej to 250 zł za rozmowę z radcą prawnym przez 60 minut.

Zapraszamy do kontaktu

  Radcowie prawni we Wrocławiu – czym się zajmują? 

  Uprawnienia radcy prawnego są obecnie tożsame z tymi, jakie posiada adwokat. Co to oznacza? Przede wszystkim to, że radca prawny jest upoważniony do występowania nie tylko w sprawach cywilnych, czy administracyjnych, ale także w karnych. Radca prawny może również świadczyć usługi doradcy prawnego dla przedsiębiorstw oraz osób prowadzących działalność gospodarczą. Poza rutynową kontrolą dokumentacji oraz bieżącego funkcjonowania danego podmiotu, radcowie prawni we Wrocławiu reprezentują także przedsiębiorcę w sądzie, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Radca prawny sporządza również dokumentację o charakterze prawnym (szczególnie umowy) oraz wnioski i pisma (np. pozew o rozwód, o zapłatę, o alimenty) do sądów oraz urzędów. Na podstawie otrzymanego pełnomocnictwa, radca prawny reprezentuje klienta na sali sądowej. Niemniej taka reprezentacja nie wyklucza konieczności osobistego udziału klienta w sprawie, np. w celu złożenia wyjaśnień. W przypadku wezwania sądu do osobistego stawiennictwa, radca prawny jest obecny na sali sądowej, ale nie może on złożyć żadnych oświadczeń w miejsce wymaganych przez sąd osobistych wyjaśnień Klienta.

   

  Czytaj więcej o zakresie działalności

  Radca prawny Wrocław – jaki jest koszt pomocy prawnej? 

  Trudno jednoznacznie oszacować koszt kompleksowej pomocy prawnej. Wszystko zależy bowiem od konkretnego stanu faktycznego oraz nakładu pracy, koniecznego do zapoznania się z dokumentacją. Nakład pracy, to także przygotowanie się radcy prawnego do rozprawy sądowej, przygotowanie pism i wniosków do sądu oraz dojazdu na rozprawę. Dlatego każdorazowo ostateczna kwota jest ustala indywidualnie. Godzinna porada prawna to koszt 250 zł. Taką rozmowę należy jednak traktować jako wstęp do pełnego załatwienia sprawy w większości przypadków. Nie warto zwlekać, ponieważ w wielu przypadkach upływ czasu może działać na niekorzyść klienta. Wówczas może się okazać, że na efektywną pomoc, która w 100% spełni oczekiwania Klienta jest już za późno. Szczególnie chodzi o termin przedawnienia roszczeń oraz tzw. terminy zawite na dokonanie niektórych czynności prawnych. Termin zawity oznacza, że nie może on zostać w żaden sposób przywrócony, np. ze względu na okoliczności opóźnienia. Radcowie prawni we Wrocławiu działają bowiem wyłącznie zgodnie i w granicach obowiązującego prawa. Aby udzielona pomoc mogłaby być jak najbardziej efektywna, Klient nie powinien niczego zatajać przed potencjalnym pełnomocnikiem. Działa wówczas bowiem wyłącznie na swoją szkodę, a radca prawny nie może ponosić odpowiedzialności za niepowodzenie sprawy w takiej sytuacji. Kluczowy jest tu bowiem stosunek zaufania między pełnomocnikiem a Klientem.

  Radca prawny nie ma obowiązku świadczenia usług jedynie na terenie siedziby kancelarii. Dlatego kancelaria radcy prawnego we Wrocławiu oferuje swoje usługi klientom z całej Polski. W przypadku braku możliwości osobistego stawiennictwa na rozprawie sądowej w innym mieście, radca prawny ma obowiązek ustanowić tzw. substytucję, czyli skorzystać z zastępstwa procesowego. Zastępcą może być inny radca lub aplikant adwokacki. Kancelaria radcy prawnego we Wrocławiu dokłada szczególnej staranności przy wyborze zastępcy procesowego, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Substytucja nie jest żadnym zagrożeniem dla interesów Klienta, ponieważ obowiązuje tu zasada poufności oraz należytej staranności w prowadzeniu powierzonej na tej zasadzie sprawy. W przypadku braku zadowolenia z usług, Klient ma prawo złożyć skargę do właściwej dla danego radcy izby.

   

  Radca prawny Wrocław centrum – jak dojechać? 

  Kancelaria Płatek mieści się w dogodnej lokalizacji przy ul. Stacyjnej 1 w kompleksie biurowym SQ Business Center. Dojazd możliwy jest zarówno transportem prywatnym, jak i komunikacją miejską. Radcę prawnego w centrum Wrocławia łatwo zlokalizować zarówno rodzimym klientom, jak i tym zagranicznym. W pobliżu biurowca znajduje się stacja kolejowa Wrocław Mikołajów. Są także dostępne bezpłatne miejsca parkingowe dla Klientów kancelarii.

   

  Radca prawny we Wrocławiu – kontakt

  Do dyspozycji klientów został oddany czat bezpośrednio na stronie internetowej kancelarii. W sprawach pilnych rekomendowany jest jednak kontakt telefoniczny. W trosce o dobro klientów oraz chęć świadczenia usług na jak najwyższym poziomie, konieczne jest wcześniejsze umówienie wizyty w kancelarii. Aby wizyta w kancelarii była jak najbardziej owocna, warto już podczas rozmowy nakreślić dokładnie swój problem. Wówczas Klient zostanie poinstruowany, jakie dokumenty powinien zabrać ze sobą na pierwsze spotkanie z radcą prawnym we Wrocławiu. Dzięki temu radca będzie mógł przystąpić do pracy praktycznie zaraz po wyjściu Klienta, co znacznie przyspieszy finalne załatwienie sprawy. Wszelkie kopie oraz skany dokumentacji Klienta zostaną wykonane bezpośrednio w siedzibie kancelarii, nie ma potrzeby wykonywania ich we własnym zakresie.

   

  We also offer legal advices in English. Please click KONTAKT and call us via dedicated telephone number. We will provide you with all necessary instructions in order to conduct your case.

  Facebook
  YouTube
  LinkedIn
  Instagram